D3 Žilina (Strážov ) - Žilina (Brodno)

Žilinská diaľnica D3 z vtáčej perspektívy – časť 1

Finálne ostenie tunela

Debnenie pre finálne ostenie tunela Považský Chlmec

Po leteckých fotografiách z oblasti diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité, sa podarilo spracovať aj náš žilinský úsek diaľnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno), ktorá pokračuje vo výstavbe rýchlym tempom a je príkladom pre všetky ostatné doteraz menej výrazne diaľničné projekty. A čo sa teda udialo na tomto úseku za posledné obdobie ?  Určite viacerí z vás zaznamenali, že baníkom sa podarilo ani nie po roku od začatia raziacich prác preraziť celú južnú tunelovú rúru a momentálne by sa mala dokončovať už aj severná tunelová rúra. Rýchlosť prác na tuneli napredovali aj vďaka nasadeniu 240 pracovníkov a 35 strojov, ktorý pracovali súčasné z 8 – mich smerov, čo tento tunel zaradilo medzi unikáty na Slovensku a možno aj v samotnej Európe. Ešte počas vianočných sviatkoch sme vás zabudli informovať o začatí betonáže finálneho ostenia tunela od západného portálu (koniec Považského Chlmca), kde posledné čísla naznačujú, že od západného portálu tunela sa už dosiahla vzdialenosť 100 metrov. Neskôr po prerazení tunela sa vo februári dočkali Žilinčania ďalšej udalosti, ktorá sa niektorých priamo dotkla (ak neberieme do úvahy odpaly v tuneli, ktorých hluk sme osobne zaznamenali až na Hlinkovom námestí). Spomínanou udalosťou bola demontáž a následný presun posuvnej skruže na moste, ktorý premosťuje hlavnú komunikáciu na konci Považského Chlmca, kde obmedzenie dopravy trvalo od ranných hodín, až do neskorého poobedia. Neprešiel ani týždeň a vodiči sa dočkali ďalšieho dopravného obmedzenia na konci obce Strážov na vjazde na diaľnicu D3, kde stavbári začali s ďalšou demontážou debnenia na časti estakády, ktorá prechádza ponad Vodnú nádrž Hričov a končí pri západnom portáli tunela Považský Chlmec, ktorá je taktiež unikátnou stavbou vďaka použitiu až troch technológii na jej  výstavbu. Netreba zabúdať ani na časť úseku, ktorá sa nachádza východne pred obcou Vranie, kde prebiehajú prípravné práce pre časť križovatky Brodno a  taktiež premostenie rieky Kysuca.Do dnešného dňa teda tento úsek ukazuje ako sa dá efektívne a za reálne finančné prostriedky vystavať diaľničný úsek na Slovensku. Takto sme chceli aspoň pár slovami zhrnúť, čo sa udialo na tomto úseku za posledné tri mesiace a ďalej si už môžete vychutnať krásny pohľad na časť tretej „vlakovej lode“ našej dopravnej infraštruktúry.

Práce na tomto úseku vykonáva združenie firiem EUROVIA SK, a.s., Hochtief CZ a.s., STAVBY MOSTOV SLOVAKIA, a.s.

Zmluvné ukončenie prác je podľa zmluvy stanovené na jún roku 2017.

Fotograf : JonesFPV

 

D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) 12421959_1679679952304032_1036848792_o D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)

D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno) D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)D3 Žilina (Strážov - Žilina (Brodno)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related posts
D3 Žilina (Strážov ) - Žilina (Brodno)

DOD D3 Žilina - Brodno

D3 Žilina (Strážov ) - Žilina (Brodno)Diaľnice

Boj občanov z Kysúc za dostavbu D3.

D3 Žilina (Strážov ) - Žilina (Brodno)

FOTO: Križovatka D3 Brodno

D3 Žilina (Strážov ) - Žilina (Brodno)

Križovatka D3 Brodno vo videu.

Prihlás sa pred odber noviniek!