D1 Lietavská Lúčka - Dubná SkalaDiaľnice

AKTUALIZOVANÉ : Vo Višňovom majú namierené na 4 kilometre.

AKTUALIZOVANÉ : Informácie k 6.6.2016 

Západný portál :

STR- 962m

JRT- 871m

Pôvodný článok :

Na začiatku mesiaca máj sme Vás informovali o prekonaní troch kilometrov v tuneli Višňové, ktoré sa podarilo stavbárom v tuneli vyraziť. Po mesiaci tu máme novú informáciu,  kedy z tunela budú čoskoro hlásiť  štyri kilometre z celkovej dĺžky, ktorá sa musí preraziť a to 15km. Práce sa tak pomaly dostavajú na svoje maximá a stavbárom prajeme, už len bezproblémový postup. Na momentálne najdlhšom tuneli Slovenska sa využíva metóda razenia, ktorá na území Slovenska ešte nebola nikdy použitá. Ide o tzv. metódu ADECO-RS ,pri ktorej sa razí celý profil tunela naraz.  Pre porovnanie  tunel Ovčiarsko, Považský Chlmec alebo aj tunel Žilina sú razené metódou NRTM (Nová rakúska tunelovacia metóda),  kedy je profil tunelovej rúry je razený po častiach. Ani jedna zo spomenutých technológií nevyužíva pri razení raziace stroje (TBM), ktoré sú často krát predmetom diskusie pri tuneli Višňové.

Viacerých čitateľov zaujíma, či práce prebiehajú s omeškaním. Ako informuje Národná diaľničná spoločnosť „Stavebné práce prebiehajú v zmysle harmonogramu“.

Zdroj foto : KamiProfit

Razenie - Tunel Višňové Razenie - Tunel Višňové Východný portál tunela Višňové Razenie - Tunel Višňové Razenie - Tunel Višňové 13344496_1145416455481337_5592116938367912678_n Východný portál tunela Višňové Depónia - Tunel Višňové Betonárka - Dubná Skala

Related posts
D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Príbeh najdlhšieho tunela Slovenska - časť 1.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

D1 Lietavská Lúčka-Dubná skala, retrospektíva - časť 2.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

D1 Lietavská Lúčka-Dubná skala, retrospektíva - časť 1.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná SkalaNezaradené

Tunel Višňové v marci 2018

Prihlás sa pred odber noviniek!