D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Tunel Ovčiarsko prerazený.

Dnes slávnostne prerazili tunel Ovčiarsko pri Žiline

Minulý týždeň bola úspešne prerazená severná tunelová rúra tunelu Ovčiarsko a dnes, 29. apríla 2016, sme sa o 11:00 hod. dočkali jej slávnostného prerazenia, ktoré sledovalo niekoľko desiatok divákov. Celkovo sa počas prác vyrazí 420-tisíc kubíkov materiálu a v nepretržitej prevádzke na výstavbe pracuje 90 ľudí. Zaujímavou informáciou je fakt, že tunel sa dočkal prerazenia po 18 rokoch, kedy bola prerazená jeho prieskumná štôľňa.

Slávnostný začiatok razenia bol sprevádzaný symbolickým osadením sošky sv. Barbory, ktorá je okrem iného aj patrónkou baníkov a staviteľov, dňa 12. septembra 2014 pred západným portálom. To znamená, že tunel bol prerazený po 20-tich mesiacoch. Ovčiarsko sa po tuneli Považský Chlmec stáva druhým prerazeným diaľničným tunelom v okolí Žiliny a štvrtý celkovo v Žilinskom kraji. Dosahuje dĺžku 2367 metrov a dokončený by mal byť spoločne s celým úsekom diaľnice D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka už v roku 2018. Zhotoviteľom tunela je spoločnosť URANPRES s.r.o, projektovanie mala na starosti firma Basler & Hofmann Slovakia s.r.o. Zhotoviteľom celého diaľničného úseku, ktorého je tunel súčasťou, je združenie Ovčiarsko zastúpené firmami  Doprastav a.s., Strabag s.r.o., Váhostav – SK a.s. a Metrostav a.s.

Samozrejme akcie sa zúčastnila aj naša redakcia a preto vám môžeme priniesť aktuálne fotografie ako to dnes na tejto stavbe vyzeralo.

Zdar Boh.

Zdroj foto : zilinskedialnice.sk / video : ndsas.sk

 

 

Dvojka-16IMG_5434Prerazenie tunela Ovčiarsko IMG_5421 IMG_5420 IMG_5416
IMG_5408
IMG_5407 IMG_5402Prerazenie tunela OvčiarskoSeverná tunelová rúra Ovčiarsko IMG_5400Tunel ovčiarsko prepojka A už sa ide ven Prerazenie tunela Ovčiarsko Dumber Pitivo Prerazenie tunela Ovčiarsko Prerazenie tunela OvčiarskoTunel Ovčiarsko Tunel OvčiarskoTunel OvčiarskoTunel OvčiarskoTunel OvčiarskoPrerazenie tunela OvčiarskoTunel OvčiarskoTunel Ovčiarsko
Stroj
IMG_5328IMG_5329IMG_5339
Zdar Boh
Prerazenie tunela Ovčiarsko
A je to 

 

Dvojka-23Dvojka-28 

Related posts
D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Panelová obchádzka vydržala necelé 4 mesiace.

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská LúčkaDiaľnice

Pred západným portálom tunela Žilina

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Estakáda v Lietavskej Lúčke tesne pred dokončením.

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Tunel Žilina je kompletne prerazený.

Prihlás sa pred odber noviniek!