D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Prerazenie tunela Višňové sa blíži.

Tunel Višňové sa vďaka svojej dĺžke, dopravnému významu a technickému riešeniu radí medzi najsledovanejšie tunely na Slovensku.

Dnes už vieme, že tunel je znova o niečo sledovanejší.Stavbárom sa s určitosťou nepodarilo zrealizovať druhý míľnik v tuneli – prerazenie do decembra roka 2017.

Cena útechy však ostáva pre vodičov, ktorý prechádzajú každý deň nebezpečný úsek v Strečne, že prerazenia tunela sa dočkáme už v I. kvartáli roku 2018. A aké sú aktuálne čísla v tuneli ? Ak zabudneme na vec, že tunel mal byť už prerazený, máme pre vás pozitívne čísla. Do prerazenia tunela ostáva už len cca 1,4km a to v severnej tunelovej rúre. Južná tunelová rúra si na svoje slávnostné prerazenie počká. Chýba jej ešte cca 1,7 km.

Tunel bol financovaný zo zdrojov Operačného programu Doprava 2007 – 2013. Momentálne sú financie na tunel čerpané z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Zhotovovateľom tunela a priľahlého diaľničného úseku je konzorcium talianskej firmy  Salini Impregilo  a slovenskej firmy DÚHA a.s. s celkovou  hodnotou zákazky 409 800 000,50 €.

Termín dokončenia tunela a priľahlého úseku diaľnice D1, ktorá sa napája v Lietavskej Lúčke na predošlý úsek je oficiálne stanovený na 12/2019. Posledné prognózy napovedajú, že meškanie úseku ako aj tunelu posunie termín odovzdania až na rok 2022.

Related posts
D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Príbeh najdlhšieho tunela Slovenska - časť 1.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

D1 Lietavská Lúčka-Dubná skala, retrospektíva - časť 2.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

D1 Lietavská Lúčka-Dubná skala, retrospektíva - časť 1.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná SkalaNezaradené

Tunel Višňové v marci 2018

Prihlás sa pred odber noviniek!