D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Panelová obchádzka vydržala necelé 4 mesiace.

V posledných článkoch sme sa snažili priblížiť situáciu na úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. Netreba však zabúdať ani na dôležitý diaľničný privádzač spájajúci mesto Žilina s diaľnicou D1.

V posledných mesiacoch sa práve na túto časť diaľnice začínajú zameriavať média vzhľadom na jej negatívny dopad na mesto Žilina aj pre samotnú diaľnicu D1. Na problémy privádzača sa určite pozrieme v ďalších článkoch. Dnes sme sa chceli pozrieť na menšiu kuriozitu, ktorá sa pri výstavbe tejto stavby udiaľa.

Približne v strede trasy budúceho privádzača sa nachádza poľná cesta, ktorá ho križuje. Táto cesta spája mestskú časť Bytčica a obec Rosina. Dlhé roky sa k nej nikto nehlásil a cesta je do dnešného dňa bez správcu. Neoficiálnym vlastníkom by malo byť PD Bytčica, oficiálne však vlastník nie je známy. Počas výstavby privádzača mala byť na základe požiadavky mesta Žilina definitívne uzavretá. Po nesúhlase obce Rosina a PPZ Žilina sa nakoniec rozhodlo, že daná komunikácia bude premostená ponad diaľničný privádzač.

V apríli tohto roku bola spustená obchádzka 146-00, ktorá bola súčasťou projektu za záchranu tejto komunikácie. Obchádzka vytvorila dočasnú panelovú komunikáciu do doby, pokým nebude vybudovaný mostný objekt SO 214-00. Na tomto projekte by nebolo nič zvlášte, keby daná obchádzka nebola v prevádzke necelé 4 mesiace. Zrušená bola dokonca pred dobudovaním mostu SO 214-00 a jej cena bola podľa zmluvy viac ako 30 000 eur.

Projekt diaľničného privádzača sa potýkal s problémami už pri podpise s terajším zhotoviteľom. K nedoriešenému projektu sa neskôr pridali aj problémy s nepreloženými inžinierskymi sieťami a tak nie sa čomu čudovať, že aj v prípade spomínanej obchádzky neboli veci úplne domyslené.

Ďakujeme, že sledujete náš portál.

Related posts
D1 Hričovské Podhradie - Lietavská LúčkaDiaľnice

Pred západným portálom tunela Žilina

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Estakáda v Lietavskej Lúčke tesne pred dokončením.

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Tunel Žilina je kompletne prerazený.

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Slávnostné prerazenie tunela Žilina

Prihlás sa pred odber noviniek!