D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

D1 Lietavská Lúčka-Dubná skala, retrospektíva – časť 1.

Ešte ako študenti stavebnej fakulty sme v roku 2014 založili tento portál, ako alternatívu k všetkým médiam, ktoré vtedy podľa nás slabo informovali o výstavbe diaľnic. Áno žilinskédialnice.sk začal ako študentský projekt pár nadšencov svojho odboru. Dnes už je jasné, že poštúdiu sme sa ďalej už ťažko venovali tomuto portálu a dali sme si sním pauzu. Dnes je však všetko inak a sme späť.

Prečo sme sa vrátili ?
O takomto čase sme sa pomaly chceli s vami lúčiť a portál žilinskédialnice.sk nadobro poslať do dôchodku s vypnutím servera nášho webu a teda aj väčšiny obsahu na konci tohto roka. Naša nová titulka, však ukazuje prečo sme sa rozhodli pokračovať v našej práci ďalej.

Dnes už je jasné, že Žilina do konca roku 2019 nedostane svoje vytúžené „žilinskédialnice“ v podobe diaľnice D1 a jej privádzača. Naša práca tak môže pokračovať ďalej s prinášaním nových aktuálnych fotografií, videí a článkov.

Čo ďalej ?
Chceme sa držať koncepcie, tak ako sme ju vytvorili na začiatku. Chceme Vám prinášať hlavne aktuálny vizuál výstavby a čerstvé informácie, ktoré budú na jednom mieste a to na portáli www.zilinskedialnice.sk. Dôležité je, že chceme vyzdvihovať náročnú prácu stavebných inžinierov, robotníkov, projektantov a všetkých, ktorý sa na tomto podieľajú. Často krát si neuvedujeme, aká náročná a dôležitá je ich práca.

Ako by teda mala vyzerať naša prvá aktivita na tomto portáli po dlhej odmlke? Jednoznačne fotografiami úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala, ktorým Vás prevedieme v troch „retro“ foto sériach. Prečo retro?. Práve úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala sa stala malým pohrebiskom diaľničnej výstavby, aspoň do oznámenia jej nových zhotoviteľov. A tak aj Žilinu posúva znova do retro čias, stále bez svojho vytúženého diaľničného obchvatu.

Dnes si ukážeme okolie najväčšieho mostného objektu SO 203-00 na tomto úseku pri obci Višňové.

Ďakujeme za sledovanie nášho portálu.

Related posts
D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Príbeh najdlhšieho tunela Slovenska - časť 1.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

D1 Lietavská Lúčka-Dubná skala, retrospektíva - časť 2.

D1 Lietavská Lúčka - Dubná SkalaNezaradené

Tunel Višňové v marci 2018

D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Križovatka Lietavská Lúčka

Prihlás sa pred odber noviniek!